GÖTZ BERENS VON RAUTENFELD

SS Sturmbannfuhrer

16.april/travanj1913. Ringmundshof - Lettland (Katrīnkalns, Drabešu pagasts, Amata Municipality, Latvia)

01.septembar/rujan 2001.São Paulo, Brazil

(88 godina)



Godine 1935. slijedio je officerstraining na SS-Junkerschule Braunschweigu.
Na 20-4-1936 promaknut je u SS-untersturmführer.
Godine 1938. bio je zaposlen u stožeru od Rasse- und Siedlungshauptamt.
SS-hauptsturmführer D.R.
Služio kao IIa s osobljem iz 13. Waffen-Gebirgs-Division der SS "Handschar".
SS-sturmbannführer D.R.
Zapovjednik iz I. bojne sa 27. SS-pukovnije od 13. Waffen-Gebirgs-Division der SS "Handschar".
U veljači 1944. bio je zapovjednik iz III. Bojne sa SS-Freiwilligen-Gebirgsjäger-pukovnije 13 'Arthur Phleps' od 7. SS-Freiwilligen-Gebirgs-divizije "Prinz Eugen".
Početkom 1945. bio je zapovjednik bojne iz s XII. SS-Korps.

lt. Meldung oder Hinweis


Jedinice





Dienststellung/Funktion Streitkraft
00.12.1941 21.02.1942 1./SS-Infanterie-Regiment 4 Chef Waffen-SS1
00.04.1943 Stab/13. SS-Waffen-Gebirgs-Division "Handschar" IIa Waffen-SS1
00.01.1944 Stab III./SS-Gebirgsjäger-Regiment 13 Kommandeur Waffen-SS1
00.06.1944 Stab I./SS-Gebirgsjäger-Regiment 27 Komamndeur Waffen-SS1
00.03.1945 Stab/Grenadier-Regiment 958 Kommandeur Waffen-SS1
Promocije


00.12.1941 SS-Hauptsturmführer
00.01.1944 SS-Sturmbannführer
00.03.1945 SS-Obersturmbannführer

 lt. Meldung oder Hinweis

Ranjen 21.02.1942




GÖTZ BERENS VON RAUTENFELD POZDRAVLJA VELIKOG MUFTIJU
GÖTZ BERENS VON RAUTENFELD POZDRAVLJA VELIKOG MUFTIJU