HUSEIN BEG BIŠĆEVIĆ

SS Obersturmbannführer 

28. srpnja 1884 - ?

Dopukovnik Ustaške vojnice

SS Obersturmbannführer   u 13 SS Handzar diviziji

(najviši rang hrvatskih vojnih časnika u 13.SS tijekom WWII)

Veteran Austro-Ugarske vojske u Prvom svjetskom ratu


Primljen u hrvatsku vojsku 30. VIII. 1941 u činu djelatnog satnika. 1. VI. 1942 g.

promaknut u čin bojnika UV i udjeljen u "Kordunski Sdrug".

Na 17. VII. 1942 g., odlikovan za osobnu hrabrost u borbama oko Vojnića i Sića u šestom i sedmom mjesecu, malom Srebrnom Kolajnom.

Na 1. VII. 1942, postavljen za zamjenika zapovjednika III. Sdruga i Glavara stožera, pod zapovjedničtvom pukovnika Josipa Metzgera.

Krajem 1942 g., ponovo prima odlikovanje za borbe na Kordunu, Vojnički red «Željeznog Trolista» IV. stupnja. 

5. I. 1943, preudjeljen na novu dužnost u Zagrebu u stožernom zapovjedničtvu UV.

13 .kolovoz. 1943 postavljen za zapovjednika(SS Obersturmbannführer )u 13 SS diviziji

Zamijenjen je 1. ožujka 1944.

Malo se zna o njegovu sudbinu nakon rata.